Nowy numer 8/2021 Archiwum

Całą noc za biskupa

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie i Nowa Ewangelizacja Tarnów zapraszają na całonocne czuwanie do katedry w intencji biskupa nominata Artura Ważnego.

Przed wszystkimi ważnymi decyzjami i wydarzeniami swojego życia Jezus modlił się czuwając całą noc.

- Na wzór naszego Pana, przed tak ważnym wydarzeniem dla naszego Kościoła diecezjalnego, jakim jest sakra biskupia ks. Artura Ważnego, chcemy spędzić noc na czuwaniu i przyzywaniu mocy Ducha Świętego, uwielbianiu Jezusa Chrystusa i zawierzaniu osoby biskupa nominata i całego Kościoła tarnowskiego opatrzności dobrego Ojca - wyjaśniają zamysł nocnej adoracji jej organizatorzy.

Do modlitwy zaproszone są m.in. wspólnoty, którymi opiekował się biskup nominat. Czuwanie zakończy się wspólną Mszą św. w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Adoracja potrwa od 29 stycznia od godz. 21 do 30 stycznia do godz. 6. Ponieważ w bazylice katedralnej będzie mogło przebywać jednorazowo 70 osób, organizatorzy zapraszają do duchowej łączności przez pośrednictwo internetu.

Ks. Artur Ważny przyjmie święcenia biskupie 30 stycznia o godz. 10 w kościele parafialnym w Tarnowie - Mościcach. Msza św. połączona z udzieleniem sakry będzie transmitowana przez Telewizję Trwam oraz diecezjalne radio RDN Małopolska i Nowy Sącz. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama