Odbył się w formie online, choć ciasto, które dla seniorów upiekły panie z Caritas, było jak najbardziej rzeczywiste.
W sobotę 30 stycznia w parafii w Dobrej odbył się po raz 5. Dzień Seniora. W tym roku, ze względu na pandemię, miał on wyłącznie formę online. Hasłem dnia były słowa: "Spotkanie pokoleń... Jestem dumny(a) z... moich dziadków... moich wnuków".
Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą celebrował w domowej kaplicy na plebanii ks. Jakub Jasiak. W Eucharystii, dzięki transmisji internetowej, uczestniczyło ponad 150 parafian. Po modlitwie uczestnicy spotkania połączyli się za pośrednictwem aplikacji wideokonferencyjnej ze "studiem" na plebanii. Tam rolę konferansjerów pełnili ks. Jakub Jasiak oraz przedstawiciele młodzieży Natalia Mikołajczyk i Adrian Cieślik.
Życzenia złożyli seniorom ks. proboszcz Wojciech Sroka, wójt gminy Dobra Benedykt Węgrzyn, Jan Palki - przewodniczący Rady Gminy, Czesław Kawalec - radny powiatu limanowskiego oraz Maria Widomska-Palka i Beata Miśkowiec.
Seniorzy wraz z wnukami, tworząc drużyny, walczyli w quizie o cenne nagrody. Teleturniej prowadzili Adrian Cieślik oraz Kacper Lach. Zwyciężyła drużyna Aleksandra Judki i jego wnuka Radka Juszczaka.
Była też okazja do wspólnego kolędowania z zespołem muzycznym, w którym grali Anita, Dominik, Artur Krywoborodenko oraz Karolina Lach. Seniorzy śpiewali, co było słychać, każdy przy swoim komputerze. Przy okazji mieli okazję skosztować zabranych dzień wcześniej ciast, przygotowanych przez panie z parafialnej Caritas.
- Dzień Seniora przybrał w tym roku zupełnie inną formę. Teoretycznie nie było wspólnego spotkania, jak zawsze, w sali gimnastycznej, seniorzy łączyli się z własnych domów przez internet, mimo to udało się stworzyć wspólnotę dziadków, babć i wnuków, którzy pomagali im w kwestiach technicznych. Dlatego właśnie "osobno, a jednak razem". Spotkanie online na tak dużą skalę to był też sprawdzian organizacyjny, czy umiemy wychodzić ze znanych schematów i zrobić coś w nieznanej dotąd formie - podkreśla ks. Jakub, organizator.
Nad sprawnym połączeniem głosu, muzyki, obrazu, a także kont użytkowników czuwali ks. proboszcz Sroka i Agnieszka Mikołajczyk. Współorganizatorem spotkania była gmina Dobra.