Nowy numer 15/2021 Archiwum

Dla Marcelka zagra Mała Armia Janosika, a proboszcz z Błonia sprzeda swoje auto

Chłopiec, żeby przeżyć, potrzebuje przeszczepu wątroby. Tato odda mu fragment swojej, ale kosztowna operacja musi się odbyć w Stanach Zjednoczonych.

Czas nagli, dlatego też w pomoc włączyło się bardzo wielu ludzi dobrej woli, chcących ratować życie 2-letniemu Marcelkowi Kubali.

Jedyną szansą na ratunek jest przeszczep wątroby. Tato odda mu fragment swojej, ale kosztowna operacja musi się odbyć w Stanach Zjednoczonych. Na transplantację zgodził się jedynie szpital w Chicago. Koszty operacji i pobytu są ogromne - prawie 8 mln zł. Rodzice sami nie dadzą rady zgromadzić takich pieniędzy.

W najbliższą niedzielę przy niektórych kościołach diecezji tarnowskiej odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten cel. Organizowane są również kiermasze ciast. Tak będzie m.in. w Zakliczynie, skąd pochodzą rodzice chłopca, a także w Jadownikach, gdzie obecnie mieszkają, ale także m.in. w Gromniku, Szczepanowie, Tymowej, Uszwi, Woli Dębińskiej czy Filipowicach. W pomoc włączyło się bardzo wiele organizacji, firm, osób prywatnych, koła gospodyń wiejskich, harcerze.

Dla Marcelka zagra Mała Armia Janosika, a proboszcz z Błonia sprzeda swoje auto   Dla Marcelka zagra i zaśpiewa w najbliższą sobotę w Brzesku także Mała Armia Janosika. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

W brzeskim kościele św. Jakuba w sobotę 13 lutego po Mszy świętej wieczornej odbędzie się online koncert charytatywny organizowany dla chłopca. Podczas koncertu wystąpi znany zespół katolicki „Mała Armia Janosika” z Raby Wyżnej. Link do koncertu będzie można odnaleźć na Facebooku i stronie brzeskiej parafii. Zapraszamy.

Ponadto w mediach społecznościowych powstała grupa, na której odbywa się licytacja przedmiotów wystawianych na aukcje przez wielu ludzi dobrej woli. Jedną z takich osób jest ks. Piotr Barczyk, proboszcz z Błonia, który wystawił do licytacji swoje Audi A6 Combi. W wielu wypadkach firmy zadeklarowały wpłaty na konto Marcelka jedynie za polubienie ich stron. W ten sposób niemal każdy może włączyć się w pomoc. Szczegóły na Facebooku - Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi.

Dla Marcelka zagra Mała Armia Janosika, a proboszcz z Błonia sprzeda swoje auto   Na aukcji można kupić m.in. Audi A6 combi ks. Piotra Barczyka. Cena wywoławcza 4 tys. zł. Facebook Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi

Więcej informacji znajdziecie - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama