Nowy numer 8/2021 Archiwum

Zmarł ks. Jan Bereś

Dziś w godzinach porannych zmarł ks. Jan Bereś, emerytowany proboszcz parafii Pawęzów k. Tarnowa.

Ksiądz Jan Bereś urodził się 4 grudnia 1930 roku w Łopuchowej. Maturę zdał w Ropczycach w 1951 roku.

Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie 24 czerwca 1956 roku w Tarnowie. 

Jako wikariusz pracował w parafiach Gawłuszowice, Kamienica i Ochotnica Dolna. W 1965 roku został mianowany rektorem kościoła w Pawęzowie, a w 1980 roku proboszczem nowo utworzonej parafii. Urząd proboszcza pełnił do 19 sierpnia 2000 roku. 

- Do końca swoich dni ofiarnie służył nam wszystkim. Kochał parafię i ludzi którzy ja stanowią. Cieszył się ludźmi, za wszystko był wdzięczny. Był człowiekiem wielkiej prawości i wielkiej wiary, zdanym na wolę Bożą. Myśląc o naszym drogim Księże Kanoniku, którego żegnamy z naszej społeczności ziemskiej, pragnijmy dopełnić jego starania modlitwą o Boże miłosierdzie, aby Pan wejrzał na czas jego życia i przyjął go z radością do społeczności zbawionych - czytamy na stronie parafii Pawęzów.

Msza święta pogrzebowa sprawowana będzie w kościele parafialnym w Łączkach Kucharskich, rodzinnej parafii ks. Beresia, w poniedziałek 22 lutego o godzinie 14, po czym ciało zmarłego spocznie na miejscowym cmentarzu.

W kościele w Pawęzowie Msza święta w intencji śp. ks. Jana Beresia będzie w najbliższą niedzielę o 13.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama