Nowy numer 15/2021 Archiwum

EDK. Rewolucja pięknych ludzi

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. W tym roku będzie inna pod wieloma względami.

Organizatorzy EDK jak zawsze zachęcają do przejścia 40 km nocą, w samotności i skupieniu. I choć już sam ten trud wydaje się wielki, w tym roku to za mało. Nie chodzi jedynie o przejście trasy, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. To dlatego tegoroczna edycja EDK odbywa się pod hasłem "Rewolucja pięknych ludzi".

EDK odbędą się w kilkunastu miejscach diecezji tarnowskiej. Pątnicy wyruszą m.in. z Dąbrowy Tarnowskiej (2 trasy), Dębna (5 tras), Dobrej (4 trasy), Grybowa (7 tras), Gwoźdźca (1 trasa), Jasienia (4 trasy), Łącka (6 tras), Łąkty (3 trasy), Mielca (18 tras), Muszyny (1 trasa), Nowego Sącza (z parafii Kazimierza, kolejowej i sanktuarium św. Rity - w sumie 12 tras), Ochotnicy Dolnej (2 trasy), Powroźnika (1 trasa), Szalowej (1 trasa) Szczawnicy (2 trasy), Tarnowa (11 tras, najdłuższa "14 szczytów" prowadząca na Kozieniec liczy 67 km) i Woli Piskulinej (3 trasy).

Z Mielca EDK wyruszy 19 marca i rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 19.30. Ze względu na obostrzenia można też wziąć w niej udział poprzez transmisję.

EDK. Rewolucja pięknych ludzi   W większości rejonów EDK w diecezji tarnowskiej zachęca się jednak, by na trasy wyruszyć w dowolnym czasie w Wielkim Poście. Tak będzie także m.in. w Tarnowie. EDK Tarnów

W większości rejonów EDK w diecezji tarnowskiej zachęca się jednak, by na trasy wyruszyć w dowolnym czasie w Wielkim Poście. Można korzystać z rozważań dostępnych na stronie edk.org.pl i w aplikacji mobilnej. Organizatorzy podpowiadają, aby wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty i w dniu wyruszenia na trasę wziąć udział w Mszy św.

Tam, gdzie nie ma jednej daty wyjścia na trasy EDK, w intencji uczestników odprawiane są Msze św., m.in. dla rejonu EDK Tarnów będzie ona sprawowana w kościele Świętej Rodziny 4 marca o godz. 18, a w grybowskiej bazylice będzie ona miała miejsce w piątek 26 marca o godz. 20.

Wszystkie tegoroczne trasy EDK i wiele istotnych informacji znajdziecie na stronie internetowej edk.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama