Nowy numer 15/2021 Archiwum

Jak przemawia Słowo?

- Jestem ks. Sylwek. W tym roku rozpocząłem swój 4 rok kapłaństwa. "Słowo, które żyje" to tytuł rozważań, który towarzyszył mi od początku pandemii – pisze ks. Sylwester Pustułka, wikariusz z Żegociny.

Wraz z początkiem Wielkiego Postu ks. Sylwester rozpoczął na swoim facebookowym blogu cykl codziennych zamyśleń nad Słowem Bożym.

Codziennie rano pojawia się grafika z cytatem z Pisma Świętego z danego dnia. Do indywidualnego rozważenia.

- Po południu, w trakcie rozważań, postaram się powiedzieć Wam, jak do mnie osobiście przemówiło to Słowo - zapowiadał ks. Sylwester. Jak zapowiedział, tak robi.

Jak przemawia Słowo?   Strona tytułowa prowadzonego przez ks. Sylwestra bloga "Słowo, które żyje". Facebook

Z księdzem Sylwestrem współpracuje Monika Nowicka, która przygotowuje grafiki.

- Dostając cytat zastanawiam się nie tylko nad tym jak graficznie go przedstawić, ale przede wszystkim, co ten cytat może mi w konkretnym momencie mojego życia powiedzieć. Uważam, że jest to duża motywacja do codziennego rozważania Słowa Bożego, nie tylko dla mnie ale i dla innych odbiorców. Niesamowite jest to, jak różne może być rozumienie przez poszczególne osoby tego samego fragmentu Pisma Świętego. Każdego dnia mam okazję swoje ludzkie myślenie skonfrontować z Bożym myśleniem. Rozważania pokazują mi, że Ewangelia jest wciąż aktualna, że słowa, które Jezus wypowiedział 2 tysiące lat temu mogą nadawać sens naszemu życiu także obecnie – mówi Monika Nowicka.

- Myślę, że aby przeżyć dobrze Wielki Post potrzebny jest pewien plan. Czasami szukamy bardzo daleko, a okazuje się, że ten plan zawiera w sobie Słowo Boże. Przez krótkie rozważania na temat Ewangelii z każdego dnia chciałem pokazać, że Słowo Boże bardzo konkretnie dotyka naszego życia - naszych problemów, ran, relacji z drugim człowiekiem i, że samo w sobie pokazuje nam o co chodzi w "nawracaniu się". Każdy nowy dzień jest jak wyzwanie, aby zobaczyć swoje życie w świetle Ewangelii i w ten sposób owocnie przeżyć Wielki Post i przygotować się na święta Wielkanocy. Zachęcam do skorzystania z rozważań oraz do osobistej lektury Pisma świętego - mówi ks. Sylwester Pustułka. 

Wszystkich zachęcamy do zaglądania na facebookowy profil „Słowo, które żyje”. Link: SŁOWO, KTÓRE ŻYJE.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama