W środę 24 lutego zakończyło się trzydniowa peregrynacja w parafii ikony MB Częstochowskiej, patronki robotników i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Trwa peregrynacja w diecezji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - patronki robotników, repliki Krzyża Nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Od 20 lutego do 24 lutego te znaki gościły w ciężkowickim Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego.
- Peregrynacja stanowi dogodną okazję do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy i wzmocnienie etosu pracy - pisał bp Andrzej Jeż w komunikacie z 7 października 2020 roku.
20 lutego uroczystym wprowadzeniem znaków do świątyni zaczęło się triduum rozważań i modlitw za przyczyną księdza Jerzego i Matki Bożej. Przez kolejne trzy dni parafianie trwali na modlitwie przy relikwiach i obrazie Królowej Polski. Dniem szczególnej modlitwy była niedziela. Wierni uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych, których poszczególne tajemnice oparte były o nauczanie bł. ks. Jerzego.
Rozważania różańcowe przygotowane przez ks. prefekta Marka Migacza stawiały księdza Jerzego jako wzór dla młodych ludzi, od „których zależy następne tysiąc lat” - jak zaznaczył. W kazaniu pasyjnym proboszcz, ks. Jan Zając nawiązał do tematu miłości ojczyzny jako matki, której świadectwo pozostawił nam ksiądz Jerzy Popiełuszko.
Znamiennym jest fakt, iż w czasie nawiedzenia wielu parafian przychodziło, aby modlić się o pomyślność dla naszej ojczyzny, Kościoła i całego świata. Szczególną intencją, o której pamiętamy w Ciężkowicach w Wielkim Poście jest sprawa powołań kapłańskich i zakonnych. Obecność księdza Jerzego w sposób szczególny inspirowała parafian do wypraszania łaski świętych i odważnych powołań do służby Bożej na wzór bł. księdza Jerzego.
W środę, 24 lutego, święte znaki w obecności kapłanów, straży pożarnej i wiernych uroczyście pożegnano i przewieziono do pobliskiej parafii św. Bartłomieja w Jastrzębi.