Nowy numer 15/2021 Archiwum

Z nakrętek powstanie trzecia studnia w Afryce

Kolejne tony tego "cennego kruszcu" zostały wywiezione do skupu.

Pół tony to dar z jednej tylko parafii w Żabnie, gdzie akcję zbiórki nakrętek na misyjne studnie koordynuje s. Agata i ks. Krzysztof wspólnie z DSM i LSO. Ostatecznie 24 lutego do skupu trafiło kilka ton plastikowych nakrętek. Następne zostaną wywiezione w poniedziałek 1 marca.

Już prawie od roku w diecezji tarnowskiej zbierane są plastikowe nakrętki na budowę studni głębinowych w Afryce. Koordynacją całej tej akcji zajmuje się Tarnowski Wolontariat Misyjny. Do tego dzieła przyłączyło się wiele parafii diecezji tarnowskiej, a także szkoły i różne instytucje. Do tej pory udało się zebrać ponad 30 ton plastiku, co ma przełożenie na kwotę ok. 33 tys. złotych.

Jak dotąd za zebrane pieniądze wybudowano już dwie studnie w Czadzie. Trzecia studnia powstanie w Republice Środkowoafrykańskiej w nowej parafii im. św. Jana Pawła II w Bimbo, organizowanej przez tarnowskich misjonarzy.

Tarnowski Wolontariat Misyjny składa wyrazy podziękowania wszystkim, którzy angażują się w to dzieło, szczególnie firmom przewozowym, które bezinteresownie zebrany materiał dostarczają do skupu w Myślenicach.

Akcja "Nakrętki na misyjne studnie" ciągle trwa. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do wspierania tej inicjatywy.

Wesprzeć misjonarzy będziemy również mieli okazję w najbliższą II niedzielę Wielkiego Postu, przeżywaną w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama