Nowy numer 15/2021 Archiwum

Logika wolności

Zapraszamy na trzeci odcinek rekolekcji wielkopostnych, które głosi bp Artur Ważny.

W trzecim odcinku rekolekcji wielkopostnych "Ojcowskie serce", które ukazują się od 22 lutego, w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl, w Radiu Profeto, a także, w ramach współpracy, na stronie Gościa Tarnowskiego, bp Artur Ważny mówi o logice miłości. 

- Kiedy modlimy się "święć się imię Twoje", Bóg zaprasza nas do tego, żebyśmy nie koncentrowali się na sobie, nie zniewalali sobą innych, ale byśmy czynili ich zdolnymi do wyboru, do walki, do wyzwań - mówi bp Artur Ważny.

Rekolekcje Wielkopostne 2021 - "Ojcowskie Serce" - bp Artur Ważny - odc. 3 PL/EN SUBTITLES
Profetopl

Miłość, która chce posiadać, staje się niebezpieczna. Logika miłości to logika wolności. Dlatego nie stawiam siebie w centrum –  Bóg jest w centrum i do Niego mam odsyłać ludzi. Taki był św. Józef – potrafił się usunąć w cień. Stanął w cieniu. Jego życie stało się darem. Bo nie chodzi o logikę ofiary, ale logikę daru – nie zatrzymywać dla siebie, ale darować drugiemu. Daję, bo jestem dojrzały. Nie zatrzymuję, nie posiadam, ale daruję. Świat potrzebuje takich ojców, którzy nie chcą posiadać, panować, rządzić. Świat byłby inny, gdyby miał ojców, którzy otwierają się na przestrzeń wolności.

Zapraszamy na 3 odcinek rekolekcji wielkopostnych "Ojcowskie serce".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama