Nowy numer 15/2021 Archiwum

Godność osoby w mediach i media godne osoby

W "Biblosie" właśnie ukazał się kolejny tom "Etyki Mediów". Za redakcję tej właśnie serii ks. prof. Michał Drożdż otrzymał w grudniu "Feniksa".

Nakładem Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej "Biblos" właśnie ukazał się kolejny – już osiemnasty – tom z serii "Etyka Mediów" zatytułowany "Godność osoby w mediach – media godne osoby" pod redakcją Katarzyny Drąg i ks. prof. Michała Drożdża.

Tarnowski kapłan w grudniu minionego roku otrzymał nagrodę Feniks Specjalny "Medialny" za znaczący wkład dla mediów katolickich poprzez redakcję tej właśnie serii. W uzasadnieniu nagrody podkreślono wkład ks. prof. Michała Drożdża w budowanie pomostu między kierunkami kultury współczesnej a niezmiennymi wartościami etycznymi, a także w rozwój, poznawanie i w przybliżanie mediów Kościołowi i Kościoła mediom.

Najnowsza monografia jest próbą pokazania godności osoby jako podstawowej wartości człowieka w kontekście współczesnych mediów w podwójnym aspekcie: podmiotowym (godność osoby w mediach) oraz przedmiotowym (media godne osoby). Prezentowane w monografii artykuły są zarówno rezultatem badań mediów z perspektywy troski o godność człowieka w przestrzeni medialnej, jak również stanowią forum dyskusji nad różnymi wymiarami braku szacunku dla człowieka i jego wartości w mediosferze.

Godność osoby w mediach i media godne osoby   Okładka książki. arch. WDT Biblos

Redaktorzy z troski o poprawę jakości współczesnej mediosfery, apelują o przywrócenie należnego szacunku dla godności człowieka we wszelkich działaniach medialnych oraz wyzwolenie koniecznego i skutecznego mechanizmu etycznego sprzeciwu wobec zjawisk instrumentalizacji człowieka i tendencji upodmiotawiania maszyn.

Więcej informacji na temat tej książki i całej serii znajduje się na stronie Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej "Biblos".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama