Nowy numer 15/2021 Archiwum

WSD. Życie opisane światłem

Klerycy tarnowskiego seminarium prezentują co środę jedną z grup działających we wspólnocie. Dzisiaj jest to grupa fotografów dokumentalistów.

Fotografia jest sztuką tworzenia obrazów za pomocą światła, tak więc głównym zadaniem naszej grupy jest ukazanie ważnych wydarzeń dla wspólnoty seminaryjnej w jak najlepszym kadrze i świetle. Dzięki temu pozostali ich uczestnicy często mogą zobaczyć owe chwile z perspektywy niedostępnej dla każdego - mówią klerycy.

Fotogalerie aktualnych wydarzeń zamieszczane są w gablocie, a także w kronikach poszczególnych roczników. - Duże zainteresowanie wzbudzają zbiory archiwalne, które przenoszą nas w czasie i pozwalają poznać bogatą historię wspólnoty seminaryjnej, tworzonej przez wychowanków Seminarium - podkreślają klerycy. Zbiory archiwalnych i aktualnych fotografii są digitalizowane.

Klerycy nie tylko fotografują, ale także transmitują. Miała na to wpływ pandemia koronawirusa. Grupa transmitowała m.in. obrzęd przyjęcia sutanny, a także wspólne kolędowanie w seminaryjnej kaplicy.

Galerie zdjęć z życia WSD można zobaczyć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama