Nowy numer 15/2021 Archiwum

Czułość ojca

Zapraszamy na czwarty odcinek rekolekcji wielkopostnych, które głosi bp Artur Ważny.

W czwartym odcinku rekolekcji wielkopostnych "Ojcowskie serce", które ukazują się od 22 lutego, w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl, w Radiu Profeto, a także, w ramach współpracy, na stronie Gościa Tarnowskiego, bp Artur Ważny mówi o czułości Boga.

- Ciekawe, że z całej trójki w Świętej Rodzinie Bóg wybrał najsłabszego, żeby był opiekunem tej wspólnoty. Jezus - święty, Maryja - niepokalanie poczęta, tylko Józef był grzesznikiem. Bóg wykorzystał jego kruchość, słabość, niedoskonałość, by przez swoją czułość działać w życiu św. Józefa - mówi bp Artur Ważny.

Zwraca też uwagę, że papież Franciszek w "Patris corde" pisze, że zbyt często sądzimy, że Bóg działa przez nasze zalety, nasze silne strony, a często jest inaczej. Bóg posługuje się naszą niedoskonałością, słabością.

Rekolekcje Wielkopostne 2021 - "Ojcowskie Serce" - bp Artur Ważny - odc. 4 PL/EN SUBTITLES
Profetopl

- Bóg działał w życiu św. Józefa przez jego słabości i pomimo tych słabości - mówi kaznodzieja.

Bogu zatem nie przeszkadza nasza słabość, ale On przychodzi do niej z czułością. Jeśli uczymy się od Niego tej czułości, tak jak uczył się św. Józef, to potrafimy czynić wielkie rzeczy nie tylko we własnym życiu, ale również w życiu innych ludzi. Królestwo Boże przychodzi do nas przez czułość. Pozwólmy Bogu działać, a On sam będzie pośród nas to królestwo wprowadzał.

Zapraszamy na 4 odcinek rekolekcji wielkopostnych "Ojcowskie serce".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama