Nowy numer 15/2021 Archiwum

Piwniczna-Zdrój ma nowych ministrantów - dwóch Michałów, Norberta i Szymona

Zostali włączeni do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w święto św. Kazimierza królewicza.

W czwartek, 4 marca - w święto św. Kazimierza królewicza, w kościele parafialnym w Piwnicznej-Zdroju do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostało włączonych czterech nowych ministrantów - dwóch Michałów, Norbert i Szymon.

Uroczystemu obrzędowi, jaki miał miejsce podczas Mszy św. sprawowanej za kapłanów, osoby konsekrowane, kleryków i o nowe powołania do służby Bożej, przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Krzysztof Czech. On także wygłosił homilię, która na chłopców zadziałała jak plaster miodu na serce, bo jak mówili stres, jaki im towarzyszył, odszedł właśnie w tym momencie.

W Eucharystii połączonej z adoracją Najświętszego Sakramentu, jak to w piwniczańskiej parafii jest z racji pierwszego czwartku, uczestniczyli rodzice chłopców, ich rodzeństwo, dziadkowie, a także inni parafianie. Dla chłopców było to niezmiernie ważne, ponieważ z ich relacji wynika, że wpływ na ich decyzję o podjęciu posługi ministranta miała z jednej strony chęć służenia Bogu, ale też pójście w ślady rodzeństwa czy taty. - W moim domu wszyscy się cieszą, że zostałem ministrantem - dodaje Michał.

Do posługi przy ołtarzu chłopcy zostali przygotowani przez ks. Janusza Balasę, opiekuna LSO w Piwnicznej-Zdroju. Po Mszy św. każdy z chłopców otrzymał "Modlitewnik ministranta" oraz mały obraz św. Józefa wykonany na desce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama