Nowy numer 15/2021 Archiwum

Posmakuj Camino na miejscu

Już 20 marca zostało zaplanowane pierwsze rodzinne przejście szlakiem św. Jakuba Via Regia z Zawady k. Dębicy do Dobrkowa.

Bractwo św. Jakuba działające przy sanktuarium patrona pielgrzymów w Brzesku planuje wznowienie rodzinnego pielgrzymowania szlakiem św. Jakuba Via Regia w granicach diecezji tarnowskiej.

- Etapy będą krótkie, tak by łatwo można się było dostać na początek wędrowania i również łatwo wrócić po jego zakończeniu. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej osób, zwłaszcza całych rodzin, mogło posmakować Camino na miejscu - mówią organizatorzy.

Pierwszy etap pielgrzymowania został zaplanowany już na 20 marca. Rozpocznie się w Zawadzie k. Dębicy i zakończy w Dobrkowie. Długość trasy wyniesie 16 km. Na wędrowanie szlakiem jakubowym można zapisywać się w kancelarii parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku.

Warto podkreślić, że dla wędrujących szlakiem św. Jakuba od Korczowej do Zgorzelca brzeskie sanktuarium św. Jakuba przygotowało paszport pielgrzyma. Paszport można pobrać w kancelarii parafialnej. Po przejściu 100 km, po przejechaniu 200 km rowerem lub po przebyciu całej drogi z Korczowej do Zgorzelca caminowicz otrzyma pięknie przygotowany certyfikat. 

Rodzinne pielgrzymowanie zostało zorganizowane z okazji Roku św. Jakuba. Warto przypomnieć, że sanktuarium w Brzesku, jak i kościoły jakubowe w Tuchowie oraz Podegrodziu, zostały dekretem papieskim ustanowione kościołami stacyjnymi i można w nich zyskać odpusty związane z trwającym rokiem compostelańskim.       

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama