Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Siedem dni ze św. Józefem

Domowy Kościół w diecezji tarnowskiej włącza się w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

Tydzień Modlitwy o Ochronę Życia rozpocznie się w 19 marca w liturgiczne wspomnienie św. Józefa i zakończy 25 marca w Dniu Świętości Życia.

- W każdy dzień jesteśmy zaproszeni do modlitwy w innej intencji m.in. za rodziców, lekarzy, polityków, dziennikarzy i tych, którzy domagają się zabijania dzieci nienarodzonych, rozważając list papieża Franciszka o św. Józefie oraz odmawiając litanię do tego świętego i modlitwę zaczerpniętą z „Evangelium vitae” - mówią organizatorzy modlitewnej akcji. Modlitewnik Tygodnia można pobrać TUTAJ.

Tydzień modlitw o ochronę życia - zapowiedź 2021
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Do modlitwy dołączą wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie z diecezji tarnowskiej. - Wiemy, że modlitwa jest duszą każdego działania duszpasterskiego, dlatego chroniąc życie człowieka nie chcemy, żeby zabrakło żarliwej i wytrwałej modlitwy - mówi ks. Wojciech Karpiel, opiekun DK w diecezji tarnowskiej.

Udział w Tygodniu Modlitw zapowiedziały wspólnoty DK w parafiach: Tarnów - Katedra, Tarnów Mościce, Niedomice, św. Pawła w Bochni, NSPJ w Nowym Sączu, Pasierbiec, Czchów, św. Jadwigi w Dębicy, Trójcy Przenajświętszej w Mielcu, Łąkta Górna, Nowy Wiśnicz, Łącko, Grybów i Kamienica.

Ks. Karpiel podkreśla, że modlitwa o ochronę życia zbiega się z Rokiem Rodziny i 100. Rocznicą urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy