Nowy numer 30/2021 Archiwum

W Mielcu odbył się pochówek dwójki utraconych dzieci

Organizatorem pogrzebu był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu.

W Dzień Świętości Życia, który obchodzony jest w Polsce w uroczystość Zwiastowania Pańskiego - 25 marca, na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu odbył się pochówek dzieci utraconych. Organizatorem pochówku był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu. Dokonano pochówku dwójki dzieci. Ceremonii przewodniczył proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu ks. Bogusław Połeć.

Jak informuje Bogusław Król z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, pochówki dzieci utraconych pozostawionych w mieleckim szpitalu są dokonywane dwa razy w roku - w marcu i październiku.

- O terminie pochówku informujemy z odpowiednim wyprzedzeniem poprzez naszą stronę internetową oraz w ogłoszeniach parafialnych w mieleckich kościołach - mówi.

W Mielcu odbył się pochówek dwójki utraconych dzieci   Grób dziecka utraconego na mieleckim cmentarzu komunalnym. fot. Bogusław Król

Pierwszy pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem i pozostawionych w szpitalu odbył się w Mielcu w czerwcu 2018 roku. Trzy miesiące wcześniej, 15 marca 2018 roku, Rada Miejska w Mielcu podjęła stosowaną uchwałę, w której organizację pochówku dzieci martwo urodzonych, których rodzina zrzekła się tego prawa, powierza Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mielcu.

Pisaliśmy o tym tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama