Nowy numer 15/2021 Archiwum

WSD. Odkryj swoje powołanie

To już dziś rusza "Projekt Melchizedek". Czas stawiania trudnych pytań i szukania jasnych odpowiedzi.

Ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w WSD w Tarnowie, opiekun wspólnoty powołaniowej "Semeron", wyjaśnia, że "Projekt Melchizedek" jest propozycją rozeznawania online.

Od 3 kwietnia co trzy dni zarejestrowani uczestnicy dostają maila z filmem z nagraną konferencją i świadectwem. - Dziewięć wiadomości, które pomagają przemyśleć i przemodlić temat powołania. Pomogą znaleźć odpowiedź, czy pójście za Chrystusem wymaga ode mnie realizowania życia w kapłaństwie, czy może w życiu małżeńskim - mówi Kamil Biernat, kleryk IV roku WSD w Tarnowie.

- Projekt jest jednak tak zbudowany, że można do niego dołączyć w dowolnym momencie. Rytm trzydniowy założyliśmy po to, by dać uczestniczącym czas na przemodlenie, przemyślenie zagadnień, które będziemy podsuwać. Na stronie internetowej WSD będzie dostęp do "zaległych" filmików - zapewnia ks. Rąpała.

WSD. Odkryj swoje powołanie   Trzeba stawiać sobie ważne pytania i szukać odpowiedzi - mówi ks. Tomasz Rąpała. Grzegorz Brożek /Foto Gość

- Ograniczenia związane z pandemią skutecznie utrudniły organizację spotkań parafialnych, rekolekcji, obozów, sesji czy pielgrzymek. One wszystkie są zwykle okazją do stawiania podstawowych pytań życiowych, szczególnie tych dotyczących powołania - tłumaczy powód uruchomienia "Projektu Melchizedek" ks. Tomasz Rąpała. Trudna sytuacja, pandemia nie może być powodem odłożenia ad acta wszelkich ważnych pytań, które nurtują, które młodzi stawiają sobie, myśląc o swojej przyszłości. Udział w projekcie może być dla kogoś inspiracją, by odkryć swoje powołanie do życia w kapłaństwie. Dla innych drogą zrozumienia, że nie jest to jego droga. Każdy świadomy wybór jest wartością.

Dla chętnych, jeśli warunki pozwolą, seminaryjna grupa powołaniowa „Semeron” zorganizuje w Błoniu w dniach od 7 do 9 maja rekolekcje powołaniowe. Ich uczestnicy pójdą drogą św. Józefa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama