Nowy numer 15/2021 Archiwum

Jezus żyje!

Ta mała dziewczynka pokazuje nam i przypomina, czym jest wiara w zmartwychwstanie Chrystusa.

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa wymaga od nas ufnej postawy dziecka. Wiara w żywą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie u małej dziewczynki uwidoczniona na zdjęciu zrobionym przez ks. Łukasza Pietrzaka w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie, wielu osobom przypomniała, że Jezus żyje.

W każdy drugi czwartek miesiąca w tym kościele odbywa się nabożeństwo z modlitwą i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy Świętej i świadectwie następuje adoracja i uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. - To niewątpliwie szczególny czas łaski - czas spotkania: z jednej strony człowieka, który przynosi cały ciężar słabości, grzechów, choroby i cierpienia, a z drugiej strony Boga, który wychodzi naprzeciw, podnosi, daje kolejną szansę i umacnia w dźwiganiu krzyża - zauważa ks. Łukasz Pietrzak, wikariusz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie.

To on w czasie tego nabożeństwa postanowił zrobić kilka zdjęć do kroniki, biuletynu parafialnego i na Facebooka. - Nie przypuszczałem jednak, że uda mi się uwiecznić chwilę szczególnego spotkania: małego dziecka z Wszechmogącym, obecnym w Najświętszej Hostii. W czasie błogosławieństwa lurdzkiego zająłem miejsce z tyłu świątyni, oczekując aż kapłan podejdzie z Najświętszym Sakramentem. Pewna dziewczynka, początkowo spacerująca pod chórem, w miarę zbliżania się Jezusa niesionego w monstrancji zdawała się wyciszać, zajęła miejsce, uklęknęła i czekała na błogosławieństwo - relacjonuje ks. Łukasz Pietrzak.

- Niesamowita była reakcja małego dziecka, jakby chciała nam wszystkim pokazać i przypomnieć to, czego ona była pewna, że w tej Hostii jest On, żywy Jezus - dodaje kapłan.

Pod zdjęciem opublikowanym przez parafię pojawiło się w wiele podobnych komentarzy ludzi: "Ona wie, Kto jest obok niej", "To dziecko zrozumiało czym jest majestat Najświętszego Sakramentu, dziwię się ludziom, powinni wziąć przykład z tego dziecka", "Cóż za piękne spojrzenie dziecka i przykład dla nas dorosłych".

- Zachowanie tego dziecka może stać się rachunkiem sumienia dla niejednego z nas. Bóg stoi obok nas: Pan, Miłość, Tajemnica. A jaka jest nasza reakcja i odpowiedź? Dziecko z tamtego nabożeństwa dało nam niesamowity przykład wiary, relacji z Bogiem i świadomości, czym jest Eucharystia, żywa obecność Chrystusa wśród nas. Każdego dnia na ołtarzach całego świata dzieje się największy cud, Jezus zaprasza nas: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy (…)" - zauważa autor zdjęcia.

- Biorąc zatem przykład z dzieci, po prostu przyjdźmy, uczmy się i naśladujmy ich wiarę w zmartwychwstałego Jezusa. Przyjdźmy do ołtarza, uczmy się pokory Jezusa Eucharystycznego i naśladujmy ją we własnym życiu. Nie pozwólmy, aby lęk przed opinią innych, niewiara czy obojętność wobec Eucharystii stały się dla nas przeszkodą do prawdziwego szczęścia, którym Eucharystia jest - zachęca kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama