Nowy numer 15/2021 Archiwum

Wezwani do jeszcze większej miłości

Biskup Andrzej Jeż dziękuje diecezjanom za udział w akcjach charytatywnych Caritas i dzielenie się pomocą z potrzebującymi, zwłaszcza w czasie pandemii.

W komunikacie do diecezjan bp Andrzej Jeż przypomina, że Kościół to wspólnota miłości, która nabiera szczególnego znaczenia, gdy przychodzą trudne czasy i trzeba się nam mierzyć z wyzwaniami, które do tej pory znaliśmy tylko z odległej historii lub z odległych kontynentów.

"To właśnie wtedy jako Kościół jesteśmy wezwani do jeszcze większej wzajemnej miłości i solidarności z cierpiącymi i potrzebującymi pomocy. To wezwanie Kościół od samego początku realizuje poprzez swoją posługę charytatywną, której instytucjonalną formą jest dzisiaj Caritas kościelna, a konkretnie w naszym Kościele lokalnym - Caritas Diecezji Tarnowskiej" - pisze bp Jeż.

Pasterz diecezji przywołał miniony rok, dziękując Caritas za pomoc udzieloną domom pomocy społecznej oraz za utrzymanie w dobrej kondycji sanitarnej sześciu placówek, które sama prowadzi.

"Caritas diecezjalna wspierała i wspiera także naszych seniorów najbardziej narażonych na skutki pandemii poprzez zapewnienie kilkuset diecezjanom środków na codzienne zakupy oraz opieki ze strony wolontariuszy w ramach Parafialnych Zespołów Caritas. Pomimo trudnej sytuacji w naszej ojczyźnie, Caritas pamięta także o innych krajach dotkniętych różnymi kataklizmami. Tak było na początku bieżącego roku, gdy w ramach Dnia Solidarności z Chorwacją, poszkodowaną przez trzęsienie ziemi, z ofiar zebranych w naszej diecezji mogliśmy poprzez Caritas przekazać prawie pół miliona złotych na ten cel" - podkreśla bp Jeż, dziękując diecezjanom za ofiarność na ten cel.

Zbliżająca się Niedziela Miłosierdzia będzie obchodzona jako święto Caritas. "Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Chciałbym już dzisiaj wyrazić moją wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają dzieła Caritas. Dziękuję wszystkim parafialnym zespołom Caritas i wszystkim wolontariuszom, którzy angażują się w służbę na rzecz ubogich. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom, którzy materialnie wspierają Caritas. Wśród nich jest ogromna rzesza naszych diecezjan, którzy co roku regularnie przekazują 1% podatku na Caritas. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni! Już teraz dziękuję także za ofiary, które złożycie w Niedzielę Miłosierdzia do puszek Caritas w ramach tradycyjnej zbiórki ofiar na cele Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcam Was wszystkich do jak najgłębszego i owocnego przeżycia Niedzieli Miłosierdzia i całego tygodnia, poświęconego idei i dziełom miłosierdzia" - pisze biskup tarnowski.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama