Nowy numer 15/2021 Archiwum

Jan Paweł II jest dla nas inspiracją

W kościołach diecezji tarnowskiej jest dzisiaj czytany list rektora UPJPII w Krakowie, którego częścią jest wydział teologiczny w Tarnowie.

W liście z okazji Świąt Wielkanocnych rektor UPJPII w Krakowie ks. prof. dr hab. Robert Tyrała przypomina, że uniwersytet realizuje misję wyznaczoną przez swojego patrona - św. Jana Pawła II.

"Idąc za myślą swojego Patrona, Uniwersytet Papieski stawia sobie za cel misję podążania ewangeliczną drogą nadziei. Albowiem szczególną inspiracją dla Uniwersytetu jest postać św. Jana Pawła II, który wskazywał na potrzebę »posługi myślenia«, a swoimi czynami i osiągnięciami wykazał, jak wielką rolę może ona odegrać w życiu Kościoła i świata (misja UPJPII, 2021). Posługa myślenia bowiem zawsze budzi nadzieję i prowadzi ku przyszłości. To właśnie dlatego działający na Uniwersytecie Ośrodek Badań nad Myślą Jana Pawła II oraz katedry Antropologii Teologicznej i Karola Wojtyły, a także wielu pracowników naukowych naszej uczelni prowadzi wykłady, wydaje publikacje, propagując nauczanie świętego Papieża. Od nowego roku akademickiego dla wszystkich studentów pierwszego roku zostanie wprowadzony wykład »Jan Paweł II«. Wszystko dlatego, by budzić nadzieję w dzisiejszym świecie, także poprzez posługę myślenia, której uczył Karol Wojtyła" - pisze ks. rektor.

Ks. prof. Tyrała, dziękując za ofiary na rzecz uniwersytetu, podkreśla, że każdego 8. dnia miesiąca w kościele pw. św. Marka w Krakowie jest celebrowana Msza św. w intencji wszystkich zmarłych ofiarodawców, a każdego 17. dnia miesiąca za żyjących darczyńców na rzecz uczelni. Cały list przeczytacie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama