Nowy numer 15/2021 Archiwum

By przeżyć na nowo tajemnicę Eucharystii…

Zgromadzeni na świętej wieczerzy Wigilii Paschalnej wierni z Miłosierdzia Bożego w Brzesku otrzymali po nabożeństwie prezent - audiobook "Tajemnica Eucharystii".

W drugim roku realizacji programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skoncentrowanego na Eucharystii GRUPA25+ działająca w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku razem z chórem Gaudium wydała ścieżkę dźwiękową do misterium „Tajemnica Eucharystii”.

By przeżyć na nowo tajemnicę Eucharystii…   GRUPA25+ działająca w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku razem z chórem Gaudium wydała ścieżkę dźwiękową do misterium „Tajemnica Eucharystii”. Małgorzata Toboła

Spektakl – misterium „Tajemnica Eucharystii” oparty na uznanych przez Kościół wizjach boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas, której słowa mają „przypominać ewangeliczne wezwanie do nawrócenia, przyjęcia Boga i Jego miłości” GRUPA25+ wystawiała począwszy od listopada 2015 roku już kilkadziesiąt razy w parafiach diecezji tarnowskiej i na Podkarpaciu. Byli między innymi w tarnowskiej bazylice katedralnej i w tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym, prezentowali misterium w dużych parafiach miejskich jak np. w Nowym Sączu, Rzeszowie, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, ale także w małych wiejskich kościołach, m.in. w Jurowcach koło Sanoka, Gosprzydowej. Lubeni czy Żukowicach.

By przeżyć na nowo tajemnicę Eucharystii…   Aktorzy w ubiegłych latach prezentowali misterium w dużych parafiach miejskich jak m.in. w Rzeszowie. fot. arch. GRUPY 25+

Jaki cel im przyświecał? - Jako katolicy w każdą niedzielę przychodzimy do kościoła na Mszę świętą. Przyzwyczailiśmy się już do niej. Bardzo często jesteśmy na niej obecni, ale czy w niej uczestniczymy? Świadectwo Cataliny Rivas może zmienić nasze patrzenie na Eucharystię, może pomóc nam doświadczyć obecności żywego Jezusa, który przychodzi do nas pod postacią chleba i wina. Może pomóc nam zrozumieć, co dokonuje się podczas Mszy świętej i co dzieje się w poszczególnych jej momentach - wyjaśniają pomysł realizacji przedstawienia i audiobooka.

Z racji panującej epidemii i obostrzeń uniemożliwiających zgromadzenia, a zatem i spotkanie z „Tajemnicą Eucharystii” na żywo, postanowili chociaż w ten sposób, za pomocą nagrania CD, dotrzeć z przekazem o pięknie Eucharystii do jak największej liczby wiernych, a przeżywany czas Triduum Paschalnego, czas przypominania największych tajemnic naszej wiary, wydaje się ku temu najlepszą okazją.

By przeżyć na nowo tajemnicę Eucharystii…   Pomysł przedstawienia „Tajemnicy Eucharystii” zaproponował GRUPIE25+ ks. prał. Wojciech Werner, opiekun duchowny tej grupy. W nagraniu użyczył głosu narratorowi. Małgorzata Toboła

Pomysł przedstawienia „Tajemnicy Eucharystii” zaproponował GRUPIE25+ ks. prał. Wojciech Werner, opiekun duchowny tej grupy. Spektakl reżyseruje Ewa Łupińska-Toroń. W przedstawieniach na żywo udział bierze kilkadziesiąt osób, natomiast wersji dźwiękowej występują: narrator - ks. prał. Wojciech Werner, Catalina Rivas - Maria Łupińska, Maryja - Maria Put, Jezus - Wojciech Rosa, arcybiskup - Krzysztof Mariankowski, kobieta modląca - Maria Zając.

Pieśni „Przychodzisz Panie”, „Jezu, ufam Tobie” i „Panie nie jestem godzien” wykonuje parafialny chór Gaudium pod kierunkiem Iwony Mikołajek i Andrzeja Gicali. Nagranie i montaż dźwięku - Jędrzej Rosa SOUND MASTER. Scenariusz powstał na podstawie tekstu „Największy cud. Tajemnica Eucharystii w mistycznej wizji Cataliny Rivas” w tłumaczeniu Barbary Nowak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama