Nowy numer 15/2021 Archiwum

Diecezjalna Caritas zamiast statuetek wręczy medale

Trafią do rąk wolontariuszy i osób, które wspierają tę charytatywną organizację.

Jak tłumaczy ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, w rozmowie z Ewą Biedroń z diecezjalnego radia RDN Małopolska, medale zastąpią dotychczas wręczane statuetki, ale poza tym nic się nie zmieni. Nawet ich nazwa pozostaje ta sama - Misericors, czyli Miłosierny. Choć zostaną wręczone po raz pierwszy, jak zawsze otrzymają je osoby, które od lat ofiarnie zaangażowane są w działalność Caritas lub ją wspierają.

Diecezjalne obchody święta Caritas odbędą się w najbliższą sobotę 10 kwietnia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Rozpoczną się o 10.30 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Na zakończenie zostaną wręczone medale i listy gratulacyjne dla osób i instytucji, które wyróżniają się na polu działalności charytatywnej.

Ze względu na ograniczenia we Mszy św. można jedynie uczestniczyć poprzez transmisję. Będzie ona realizowana m.in. przez radio RDN w sobotę o 10.30.

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest także dorocznym Świętem Caritas. Działalność tej diecezjalnej organizacji będzie można wesprzeć tego dnia ofiarami zbieranymi do puszek po Mszach św. przy kościołach diecezji tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama