Nowy numer 19/2021 Archiwum

Uszew. Pomagamy Tymusiowi

Za dwa tygodnie w niedzielę zorganizowana będzie akcja, podczas której zbierane będą dowolne datki na pokrycie kosztów operacji małego Tymusia.

Przez ostatnie tygodnie niemalże wszędzie można było odczuć ciepło wielu tysięcy serc ludzkich, które zaangażowały się w organizowanie pomocy małemu „wojownikowi” z Jadownik. Marcelek Kubala - bo o nim mowa, obecnie przebywa w dziecięcej klinice w USA, gdzie przeszedł skomplikowany zabieg przeszczepu wątroby. Tym razem pomocy potrzebuje Tymoteusz Węgrzyn, który żyje jeszcze w łonie swojej mamy, ale jego serduszko już wymaga specjalistycznej operacji.

- Rozpoczynamy właśnie Tydzień Miłosierdzia. To szczególny okres, kiedy możemy okazać serce tym wszystkim, którzy go potrzebują. Wiemy, że każda hojność i dobroczynność jest i będzie doceniona. Ona naprawdę wraca do nas, zwłaszcza wtedy, gdy sami będziemy jej potrzebować - mówi ks. Krzysztof Tworzydło, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Uszwi. - Otwórzmy serca i pomóżmy małemu Tymoteuszowi, którego malutkie serduszko bije na razie pod sercem jego mamy Joasi Węgrzyn. Bez naszej pomocy to małe serduszko może przestać bić - dodaje uszewski duszpasterz. Tymek ma się niebawem narodzić. Czekają na to już lekarze w Niemczech, którzy pod kierunkiem prof. Malca mają przeprowadzić zaraz po narodzinach pierwszą z trzech zaplanowanych operacji. Jednak koszt leczenia przekracza możliwości rodziców, dlatego proszą o pomoc.  

Za dwa tygodnie w niedzielę, pod kościołem św. Floriana w Uszwi zorganizowana będzie akcja, podczas której zbierane będą dowolne datki na pokrycie kosztów operacji małego Tymusia. Podobnie jak wcześniej będzie można nabyć domowe ciasta i różne wypieki, a także wiele innych drobiazgów, z których dochód w całości będzie przekazany na konto fundacji "SiePomaga", która oficjalnie prowadzi zbiórkę na ten cel. W każdej chwili możemy również dokonywać bezpośrednich wpłat na rachunek tej organizacji. 

Historię nienarodzonego jeszcze Tymusia i o czekających już na niego kilku operacjach możemy przeczytać tu: TYMUŚ, JEGO CHOROBA I MOŻLIWOŚĆ WSPARCIA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama