Nowy numer 19/2021 Archiwum

WSD. Czas poszukiwania

Zazwyczaj w dniu otwartym w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie brały o udział kilkuset uczestników. W tym roku mogą to być tysiące.

Dzień Otwarty odbywa się od 2014 roku. Zazwyczaj tego dnia przyjeżdżało do seminarium około 300 do 500 lektorów i starszych ministrantów z diecezji ze swoimi księżmi opiekunami. Mieli możliwość obejrzeć seminarium od środka, pozwiedzać, spotkać się z klerykami, porozmawiać, a także pomodlić. Zazwyczaj rozgrywany był także mecz piłki nożnej. W tym roku musi być inaczej. Dzień otwarty odbędzie się, ale w formule zdalnej, przez transmisję.

- Według badań aż 60 proc. chłopców przeżywa okres w swoim życiu, w którym myśli poważnie o życiu duchownym, kapłańskim. Zapewne pójście drogą powołania wymaga odwagi. Natomiast pierwszym pytaniem, które trzeba sobie zadawać jest to, czego chce ode mnie Jezus, co dla mnie przygotował, gdzie chce mnie mieć? - mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w WSD. Takie spotkania, jak dzień otwarty są okazją, do postawienia pytań, są także szansą szukania potwierdzenia, odpowiedzi na pytanie, czy to jest miejsce dla mnie.

WSD. Czas poszukiwania   Plakat wydarzenia. WSD w Tarnowie

Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Modlitw o Powołania napisał: „Nie ma wiary bez ryzyka. Tylko ufne poddanie się łasce, odłożenie na bok własnych planów i wygód, pozwala prawdziwie powiedzieć Bogu «tak»”.

- Jako wspólnota naszego domu będziemy adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i celebrować Mszę świętą w Waszej intencji w najbliższą sobotę 17 kwietnia. Adoracja o godzinie 9.30, po niej o godzinie 10.00 Msza święta. Zapraszamy Was serdecznie do wspólnej modlitwy. Jesteśmy z Wami w waszym rozeznawaniu drogi i sensu życia! - piszą organizatorzy, alumni i księża moderatorzy WSD w Tarnowie.

Transmisja dostępna będzie na Facebooku: DZIEŃ OTWARTY W WSD W TARNOWIE.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama