Nowy numer 19/2021 Archiwum

Ocieka. Jezu, ufam Tobie

- W Jezusie Miłosiernym jest nasza nadzieja i pokój - mówi ks. Józef Pajor, proboszcz parafii Ocieka.

Wspólnota parafialna w Ociece otrzymała od Wojciecha Kaszuby, artysty malarza i pedagoga z Tuszymy obraz Jezusa Miłosiernego.

Obraz został namalowany na desce. Piękną ramę wykonał miejscowy stolarz Jerzy Kubas z Blizny. Zaś fundatorką ozdobnej ramy, korespondującej z wystrojem kościoła jest pewna anonimowa niewiasta z parafii, która – jak mówi ks. Józef Pajor, proboszcz wspólnoty, zgłosiła się natychmiast po umieszczeniu w tej sprawie informacji w internecie. Obraz został poświęcony w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Ocieka. Jezu, ufam Tobie   Poświęcenie obrazu. arch. parafii Ocieka

Wojciech Kaszub pochodzi z parafii Przecław. Tam chodził do szkoły podstawowej, potem wybrał Technikum Rolnicze w Rzemieniu. Tu rozwinął się jego talent plastyczny. Upodobał sobie rysunek. W rozmowie z Edwardem Guziakiewiczem opowiadał, jak doszło to fascynacji malarstwem olejnym. Po szkole średniej poszedł na studia artystyczne na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Tam specjalizował się w grafice. W 1999 roku wrócił do Tuszymy. Artysta przyznaje, że bliska mu jest tematyka religijna. - Wojciech Kaszub odnowił już w naszym kościele drogę krzyżową, krzyże, w tym duży w przedsionku, figurę św. Katarzyny, chrzcielnicę. Jeżeli Pan Bóg pozwoli to będzie również odnawiał główny ołtarz Matki Bożej Ocieckiej i dwa ołtarze boczne – informuje ks. Józef Pajor.

Ocieka. Jezu, ufam Tobie   Obraz Jezu ufam Tobie w Ociece. arch. parafii Ocieka

- Obraz nie jest wielki, ale piękny i wymowny. Ukazuje Pana Jezusa wyłaniającego się z ciemności. W Nim nasza nadzieja i pokój. Obraz będzie nam przypominać o ogromnym Bożym Miłosierdziu, z którego możemy czerpać. Będzie inspiracją modlitwy, do większej czci także MB Ocieckiej, Matki Miłosierdzia, bo tak postrzegamy Maryję, którą czcimy w naszym kościele, która darzy łaskami, która nie raz ulitowała się i wspiera swoich czcicieli – zapewnia ks. Pajor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama