Nowy numer 19/2021 Archiwum

Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje, że pomagasz jej pomagać

Dzięki przekazanemu w ostatnim roku 1% podatku organizacja wsparła leczenie i rehabilitację setek osób na kwotę ponad 1,5 mln złotych. Jedną z nich jest Maja.

Caritas Diecezji Tarnowskiej słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy pomagają jej pomagać potrzebującym.

Ta diecezjalna organizacja charytatywna dzięki przekazanemu w ostatnim roku 1% podatku wsparła leczenie 127 osób - na kwotę: 701.000,79 zł; dofinansowała rehabilitację 171 osób - na kwotę: 268.973,50 zł; 450 razy dofinansowała zakup leków - na kwotę: 161.524,34 zł; 43 razy pomogła w zakupie sprzętu medycznego i ortopedycznego - na kwotę: 84.550,57 zł oraz dofinansowała działalność 6 placówek opiekuńczo-leczniczych - na kwotę: 319.228,32 zł.

Jedną z setek osób, którym Caritas Diecezji Tarnowskiej może pomagać dzięki środkom przekazywanym na jej cele statutowe m.in. w ramach jednego procenta podatku, jest czteroletnia Maja Watracz z Chorzelowa. Marzy jedynie o tym, by na własnych nogach dogonić brata i móc bawić się z rówieśnikami. Uśmiecha się mimo bólu, który musi znosić każdego dnia w związku z zespołem wad wrodzonych.

Jej mama nigdy nie zapomni, kiedy po porodzie lekarz potrafił powiedzieć jej jedynie tyle, że urodziła kalekę. - Podziałało, jak uderzenie w twarz… Z przerażenia, bezsilności wykrzyczałam mu w twarz, że na świat przyszedł cud, a choroba nóg nie czyni z mojej córeczki gorszego człowieka - wspomina.

Dla swojej córki zrobi wszystko, by ratować ją przed bólem i niepełnosprawnością. Maja od urodzenia boryka się z poważnymi wadami, pierwsze badania wykazały polidaktylię i szpotawość lewej stopy, kolejne niedorozwój kości udowej, skróconą nóżką, zniekształcone biodro, zakotwiczenie rdzenia kręgowego. Kiedy myśleli, że to koniec złych informacji spływały kolejne.

Po długich poszukiwaniach ratunkiem dla Majeczki okazały się trzy skomplikowane operacje. Za sprawą determinacji rodziców, ludzkiej życzliwości oraz opieki lekarzy dwie już ma za sobą. - Dzięki ludziom, którzy nam pomogli, nasza walka o Majeczkę stała się drogą, podczas której odkryliśmy dobro ludzkich serc. To niesamowite, czego doświadczyliśmy. Dziękujemy, że tak wiele osób dało Mai szansę na nowe życie, na sprawność i życie bez bólu - mówi jej mama. Maję czeka jeszcze trzecia operacja i długa rehabilitacja.

Każdy może dołączyć do grona przyjaciół darczyńców Caritas Diecezji Tarnowskiej wspierającej leczenie takich osób jak Maja, przekazując na ten cel 1 proc. swojego podatku. Numer KRS to 0000211791. Diecezjalną organizację można także wspierać poprzez dobrowolne wpłaty pieniężne na konto oraz przekazując żywność czy środki czystości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama