Nowy numer 19/2021 Archiwum

Ks. Stanisław Wojdak z wizytą u tarnowskich misjonarzy

Kapłan rozpoczął swój pobyt w Republice Środkowoafrykańskiej od wygłoszenia rekolekcji w Bimbo do szesnastu słuchaczy, w tym dwóch zakonników.

Ks. Stanisław Wojdak od trzech dni przebywa w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie udał się z wizytą do tarnowskich misjonarzy. Zaczęła się ona od krótkich dwudniowych rekolekcji, które wygłosił w Bimbo do szesnastu słuchaczy, w tym dwóch zakonników.

Ks. Stanisław posługiwał w Bimbo w latach 1997-2005 jako misjonarz fidei donum. Obecnie, mianowany przez biskupa tarnowskiego ojcem duchownym misjonarzy tarnowskich, dba o ich formację duchową przez posyłanie listów formacyjnych oraz głoszenie rekolekcji w miejscach ich posługi, a także w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie podczas corocznych spotkań misjonarzy. Jako ojciec duchowny odwiedził już wcześniej misjonarzy w Peru i Boliwii.

Aktualnie w Republice Środkowoafrykańskiej pracuje 16 misjonarzy tarnowskich, z których jeden - ks. Mirosław Gucwa - jest biskupem. Dwóch z tej grupy przebywa w diecezji na urlopie zdrowotnym - ks. Piotr Boraca i ks. Marek Muszyński.

Dodajmy, że wraz z ks. Stanisławem na środkowoafrykańską ziemię udał się ze swoją żoną członek Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego, który podejmie miesięczną pracę z dziedziny elektryki w szpitalu w Bagandou.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama