Nowy numer 19/2021 Archiwum

Odwagi, nie bójcie się!

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie zorganizowano dzień otwarty. W tym roku wyjątkowy, bo online.

Adoracją Najświętszego Sakramentu rozpoczął się dzień otwarty w WSD w Tarnowie. Po niej w kaplicy seminaryjnej została odprawiona Msza św., której przewodniczył rektor ks. dr Jacek Soprych.

Homilię wygłosił ojciec duchowny ks. Tomasz Rąpała, który opiekuje się grupą powołaniową "Semeron", organizuje również rekolekcje rozeznania drogi życia dla młodzieży. - Pan Bóg działa najczęściej w bardzo prosty sposób. Kiedy mamy z nim kontakt przez modlitwę, adorację, częstą spowiedź, przez godnie przyjmowaną Komunię św., wówczas jesteśmy wrażliwi na znaki, które możemy odczytywać jako Boże wezwanie do misji - mówił w homilii ks. Rąpała.

Zobacz film o WSD z 2019 roku:

Nasze Seminarium od środka - WSD Tarnów
WSD Tarnow

Bycie z Kościołem, który jest dla ewangelizacji, wiele kosztuje. - Nie można się jednak lękać misji, ponieważ z Kościołem jest Pan, który go prowadzi. Życzę wszystkim młodym odwagi w słuchaniu Jezusa. On na was liczy - podkreślał ojciec duchowny.

W tym roku, ze względu na epidemię, nie można było zaprosić młodych mężczyzn do odwiedzenia seminarium, dlatego zorganizowano modlitewne spotkanie online. Dla młodych mężczyzn WSD przygotowało specjalny program rozeznania powołania:

Odkryj swoje powołanie – projekt Melchizedek - WSD Tarnów 2021
WSD Tarnow
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama