Nowy numer 19/2021 Archiwum

Kamerton Ducha Świętego

Młodzi z parafii Lisia Góra i sąsiednich parafii przyjęli sakrament bierzmowania. Z racji obostrzeń kandydaci przystępowali do niego w małych grupach.

Uroczystość odbyła się 15 kwietnia w kościele parafialnym w Lisiej Górze. W sumie podczas czterech Mszy św. sakrament bierzmowania przyjęło 97 osób. Szafarzem sakramentu był bp Artur Ważny. W homilii apelował do młodych, by słuchając Ducha Świętego odnajdywali swoje miejsce w Kościele.

Szafarzem sakramentu był bp Artur Ważny.   Szafarzem sakramentu był bp Artur Ważny.
Parafia Lisia Góra

- Jesteście zaproszeni przez Ducha Świętego do tego, by nie wypisywać się z Kościoła, ale w Kościele znaleźć swoje miejsce, żeby ten Kościół zmieniać, wziąć za niego odpowiedzialność. Wierzę, że Duch Święty chce przyjść do was, by dać wam radość, zabrać lęk i strach, wyposażyć we wszystkie dary, które obiecał, i żebyście w Kościele znaleźli swoje miejsce i dom - mówił biskup porównując Ducha Świętego do kamertonu, według którego młodzi powinni dążyć do harmonii wiary i życia.

Młodzi w parafii Lisia Góra przygotowywali się do sakramentu bierzmowania w ramach programu „Młodzi na progu”, którego ideą jest formacja w małych grupach prowadzonych przez przygotowanych animatorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama