Nowy numer 32/2022 Archiwum

Dwa nowe dokumenty synodalne

Komunikat po XXIII posiedzeniu Komisji Głównej V Synodu Diecezji Tarnowskiej, które odbyło się dzisiaj, 28 kwietnia.

W pierwszej części spotkania ksiądz kanclerz Robert Kantor przedstawił kolejną wersję dokumentu, który wypracowała Komisja ds. Administracji Kościelnej. Dotyczy on całościowego spojrzenia na administrację kościelną w obszarze realiów duszpasterstwa diecezji tarnowskiej. Aktualny tekst uwzględnia kolejny etap konsultacji synodalnej oraz uwagi i spostrzeżenia członków Komisji Głównej. Prezentacja tego tekstu jest kolejnym etapem w długim procesie dojrzewania dokumentów synodalnych do przedłożenia na sesjach plenarnych synodu.

Na posiedzeniu zaprezentowana została także pierwsza wersja dokumentu Komisji ds. Dzieci i Młodzieży. Przedstawił go ks. Marcin Baran, przewodniczący tej komisji. W dużej mierze zasadnicze wątki tego tekstu opierają się na ankiecie, która została przeprowadzona wśród młodzieży diecezji tarnowskiej. Po wyrażeniu swoich uwag i spostrzeżeń Komisja Główna skierowała ten tekst do dalszych etapów konsultacji i procedowania.

Dyskusja nad trzecim dokumentem, a drugim prezentowanym po raz pierwszy, który został przygotowany przez Komisję ds. Osób Konsekrowanych, została przełożona na kolejne posiedzenie Komisji Głównej, które odbędzie się w drugiej połowie maja. Ksiądz Grzegorz Lechowicz, przewodniczący tej komisji, w przygotowaniu swojego dokumentu skorzystał z bogatej tradycji obecności osób konsekrowanych w duszpasterstwie diecezji tarnowskiej. Szczegółowe wyniki tych prac poznamy już w maju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama