Nowy numer 19/2021 Archiwum

Siostry na medal

Józefitki otrzymały wyróżnienie "Benemerenti in Opere Evangelizationis" za działalność misyjną.

Kapituła Medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” na posiedzeniu pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego w Kielcach przyznała medal siostrom misjonarkom z Afryki.

- To wyraz wdzięczności za 45 lat ofiarnej posługi misyjnej sióstr w Republice Konga, Gabonie, Kamerunie, Republice Demokratycznej Konga i Republice Środkowoafrykańskiej - informują siostry.

Medal na rece s. Wandy Matysik, wikarii generalnej i referentki misyjnej, przekazał 28 kwietnia w Tarnowie bp Andrzej Jeż. Towarzyszyła jej s. Antonia Piekarz, przełożona prowincji tarnowskiej zgromadzenia.

- Warto podkreślić, że to niezwyczajne odznaczenie zostało przyznane zgromadzeniu w roku jubileuszu stulecia śmierci jego założyciela - św. Zygmunta Gorazdowskiego. To okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy poprzez modlitwę, cierpienie i ofiarę wspierają dzieło misyjne Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa. To także dzięki ich współdziałaniu z Bożą łaską, siostry misjonarki z Polski razem z tubylczymi józefitkami docierają do najbardziej potrzebujących, i w duchu św. Zygmunta, wielkiego Apostoła Bożego Miłosierdzia, głoszą na afrykańskim lądzie Dobrą Nowinę o czułej miłości Boga - dodają siostry.

O ich zaangażowaniu misyjnym w Afryce pisaliśmy m.in. TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama