Nowy numer 19/2021 Archiwum

Seminaryjne Camino

Księża przełożeni i klerycy tarnowskiego WSD pielgrzymowali do Tuchowa i Brzeska. W drodze modlili się za młodych i nowe powołania kapłańskie.

W sobotę 1 maja przełożeni i klerycy tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego wyruszyli na pielgrzymi szlak.

Zwykle wędrowali do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, ale w tym roku część z nich udała się pieszo do sanktuarium św. Jakuba w Brzesku.

- W 2021 roku przeżywamy w Kościele Jubileuszowy Rok Świętego Jakuba Większego Apostoła. Jest to rok, w którym Kościół udziela wiernym szczególnych łask duchowych. Rok jubileuszowy jest ogłaszany wtedy, kiedy święto św. Jakuba Większego, obchodzone w Kościele powszechnym 25 lipca, wypada w niedzielę. A tak jest obecnie - tłumaczą klerycy.

Odpoczynek w drodze...   Odpoczynek w drodze...
WSD Tarnów

Motywem pielgrzymowania do Tuchowa i Brzeska była modlitwa za ludzi młodych o rozeznanie drogi życia, oraz o powołania kapłańskie.

Klerycy wędrujący do Brzeska po raz pierwszy zetknęli się z ideą pielgrzymowania Drogami św. Jakuba - Dla nas pielgrzymowanie do Brzeska było pierwszym zetknięciem się z Camino de Santiago, czyli drogą św. Jakuba. Był to dobrzy czas, który spędziliśmy na modlitwie i rozmowie z drugim bratem - dzielą się alumni V roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama