Nowy numer 24/2021 Archiwum

Porąbka Uszewska. Zmarł Stanisław Florek

Jeszcze w listopadzie 2020 roku świętował 60-lecie pracy za kontuarem organowym.

Jak informuje profil społecznościowy parafii pw. św. Andrzeja w Porąbce Uszewskiej 5 maja 2021 roku po krótkiej chorobie „odszedł po nagrodę do Domu Ojca Pan Stanisław Florek – długoletni organista parafii w Porąbce Uszewskiej”.

Stanisław Florek pochodził ze Zbylitowskiej Góry. Był absolwentem Studium Organistowskiego w Przemyślu. 60 lat pracował jako organista w Porąbce Uszewskiej. W listopadzie 2020 roku obchodził jubileusz pracy. - Przede wszystkim dziękuję Panu Bogu za to, że wciąż mogę pełnić posługę podczas liturgii, bo to wielka radość dla mnie - powiedział. O jubileuszu pisaliśmy na naszych łamach: OD 60 LAT JEST ORGANISTĄ W PORĄBCE USZEWSKIEJ.

- Pan Stanisław założył i prowadził parafialny chór oraz kapelę. Odznaczał się wielką kulturą osobistą i niegasnącym zapałem – mówi ks. prał. Józef Golonka proboszcz i kustosz sanktuarium w Porębce Uszewskiej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się wprowadzeniem ciała śp. Stanisława do kościoła parafialnego w Porąbce Uszewskiej w sobotę o godz. 13, następnie będzie miała miejsce modlitwa różańcowa, a po niej o 13.30 będzie sprawowana Msza święta pogrzebowa. Złożenie ciała śp. Stanisława Florka będzie miało miejsce na cmentarzu w Zbylitowskiej Górze. Spocznie w grobowcu rodzinnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama