Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kochasz piękną liturgię i muzykę organową?

- Zapraszamy w swoje progi - mówi dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego ks. dr Grzegorz Piekarz.

Trwa rekrutacja do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie.

- Zajęcia w Studium odbywają się na dwóch „poziomach”: podstawowym (I stopień) i podyplomowym (II stopień). Poziom podstawowy trwa 4 lata, dla zaczynających od „0” jest dodatkowo rok propedeutyczny. Wykłady odbywają się w soboty (od października do czerwca) wraz z lekcjami gry na fortepianie i organach - mówi ks. Piekarz.

Do Studium przyjmowani są wszyscy kandydaci, bez ograniczeń wiekowych, którzy w przyszłości chcą pełnić posługę organisty lub już ją pełnią, a nie posiadają żadnego wykształcenia muzycznego do pełnienia tej funkcji. Warunkiem przyjęcia do Studium jest słuch muzyczny i poczucie rytmu, które sprawdza powołana w tym celu komisja.

Od kandydata ubiegającego się o przyjęcie do Studium wymaga się następujące dokumenty: podanie, życiorys, ostatnie świadectwo szkoły ogólnokształcącej, świadectwo wykształcenia muzycznego (jeśli takie posiada), opinia proboszcza o kandydacie oraz dwie fotografie.

Egzamin wstępny odbędzie się 18 września 2021 r. (sobota) o godz. 9 w Studium Organistowskim w Tarnowie przy ul. Dwernickiego 1.

- Dokumenty należy wysłać e-mail'em na adres: muzyka@diecezja.tarnow.pl lub gpiekarz@interia.pl (tylko podanie i życiorys wraz z podaniem swojego numeru telefonu. Pozostałe dokumenty jak świadectwa, opinia ks. proboszcza i zdjęcia można przynieść na egzamin wstępny) do 30 czerwca 2021 r. Dodatkowy termin: do 15 września 2021 r. (w miarę wolnych miejsc). W razie pytań proszę dzwonić (tel: 606 332 134) - informuje ks. Piekarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama