Nowy numer 24/2021 Archiwum

Krościenko nad Dunajcem on-line. Wstańcie, chodźmy

W 101. urodziny św. Jana Pawła II i w roku 100. rocznicy urodzin jego przyjaciela ks. Franciszka Blachnickiego zapraszamy na piękny spektakl.

W związku ze sto pierwszą rocznicą urodzin naszego ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II oraz setną rocznicą urodzin jego przyjaciela Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, #barkachallenge polscy artyści wraz z marszałkiem województwa małopolskiego Witoldem Kozłowskim zapraszają na widowisko artystyczne „Wstańcie, Chodźmy”.

Odbędzie się on już dzisiaj, 18 maja, o godz. 20 w Krościenku nad Dunajcem. Może w nim wziąć udział każdy z każdego miejsca na świecie, jeśli tylko ma dostęp do internetu. Wydarzenie bowiem będzie transmitowane. Link do transmisji znajdziecie TUTAJ.

Krościenko nad Dunajcem on-line. Wstańcie, chodźmy   Śpiewać będą mali i duzi artyści. Zdjęcie z prób. FB Agata Sobkowiak

Motywem przewodnim spektaklu jest przyjaźń pomiędzy bp Karolem Wojtyłą a ks. Franciszkiem Blachnickim. Tłem retrospekcji będą archiwalne nagrania związane z początkiem zakładania pierwszych oaz, przez przeniesienie ich do współczesnych miejsc związanych z naszymi bohaterami dzięki muzyce, sztuce, filmowi. Celem jest także ukazanie miejsc, skarbów Małopolski, w których można się zakochać i mieć kontakt z Panem Bogiem, o czym niejednokrotnie mówił papież Polak.

Finałem spektaklu będzie wspólne wykonanie Ośmiu Błogosławieństw przez artystów w nowej aranżacji Izabeli Szafrańskiej oraz Krzysztofa Odrobiny na tle wirtualnego spaceru po małopolskich szlakach oazowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama