Nowy numer 48/2022 Archiwum

Będzie nam towarzyszył w ważnych chwilach

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Grybowie ma swój sztandar. Pobłogosławił go bp Stanisław Salaterski.

W niedzielę 30 maja w bazylice mniejszej w Grybowie odbyła się uroczystość błogosławieństwa nowego sztandaru Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Eucharystii przewodniczył bp Stanisław Salaterski, który wygłosił homilię i pobłogosławił sztandar.

- W liturgię włączyli się członkowie naszego oddziału i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Było to dla nas doniosłe wydarzenie, ogromny zaszczyt i duma, że wreszcie mamy swój sztandar – mówi Barbara Machaczek, prezes POAK.

Na sztandarze widnieją symbole Akcji Katolickiej oraz wizerunek św. Katarzyny Aleksandryjskiej.   Na sztandarze widnieją symbole Akcji Katolickiej oraz wizerunek św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
POAK Grybów

Sztandar został ufundowany dzięki staraniom członków POAK i wsparciu asystenta kościelnego ks. prał. Ryszarda Soroty. Na awersie umieszczono symbol AK, natomiast na rewersie widnieje wizerunek patronki parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

- Sztandar jest symbolem wspólnoty, jak również idei i wartości, które Akcja Katolicka chce urzeczywistniać. Będzie on towarzyszył nam podczas ważnych uroczystości – dodaje pani prezes.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy