Nowy numer 30/2021 Archiwum

Nie żyje ks. prał. Józef Pamuła (AKTUALIZACJA)

Wieloletni emerytowany proboszcz parafii w Czchowie zmarł w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Rodzinna parafia w Szczepanowie poinformowała o śmierci ks. prał. Pamuły, wieloletniego emerytowanego proboszcza w Czchowie.

Urodził się 20 listopada 1928 r. w Wokowicach. Po maturze w 1949 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i 9 maja 1954 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Słopnice, Dębica, św. Jadwigi oraz Krynica-Zdrój, pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 1 kwietnia 1965 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tyliczu. 29 marca 1976 r. otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czchowie, który pełnił do 7 sierpnia 1999 r., a następnie pozostał w tej parafii w charakterze rezydenta. W 2018 r. zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa. Ponadto pełnił obowiązki notariusza dekanatu Krynica i dziekana dekanatu Czchów.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Pamuły do kościoła parafialnego w Czchowie odbędzie się w sobotę 5 czerwca o godz. 16, a Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Czchowie - w niedzielę 6 czerwca o godz. 16, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama