Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie żyje ks. Edwin Rzeszuto

6 czerwca w wieku 87 lat zmarł ks. Edwin Rzeszuto, emerytowany proboszcz tarnowskiej par. pw. MB Fatimskiej, czciciel i krzewiciel kultu Fatimskiej Pani.

Urodził się 3 grudnia 1933 roku w Przybysławicach. Po maturze w 1952 roku wstąpił do WSD w Tarnowie, a po ukończeniu studiów przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 23 czerwca 1957 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Witkowice, Tarnów par. pw. św. Józefa i Tarnów katedra. 20 sierpnia 1975 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Urząd ten pełnił do 23 sierpnia 2003 roku, a następnie pozostał w tejże parafii jako rezydent. Ponadto pełnił obowiązki diecezjalnego duszpasterza lektorów i ministrantów, referenta do spraw duszpasterstwa sanktuaryjnego, członka Rady Diecezjalnej Caritas i duszpasterza w Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską w roku 1985 został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości. Ponadto w roku 2019 za wybitne zasługi dla środowiska polonijnego we Francji został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP.

Msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie we czwartek (10 czerwca) o godz. 9. Msza Święta pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach we czwartek (10 czerwca) o godz. 13, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama