Nowy numer 30/2021 Archiwum

Tarnów. Rubinowy jubileusz

Chłopięcy Chór Katedralny "Pueri Cantores Tarnovienses" będzie świętował 40-lecie działalności.

W sobotę 12 czerwca o godz. 18 w tarnowskiej Katedrze Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES będzie świętować 40-lecie swojej działalności artystycznej.

Chłopięcy Chór Katedralny powstał w marcu 1981 roku z inicjatywy ówczesnego biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, a jego założycielem i długoletnim dyrygentem był ks. prof. Andrzej Zając. Przez 40 lat swojej działalności artystycznej chór katedralny towarzyszył swoim śpiewem liturgii Mszy św. ponad 1100 razy. Wykonał w ciągu minionych lat ponad 800 koncertów, z czego ponad 200 poza granicami kraju w ponad 130 miastach europejskich. Nagrał w tym czasie siedem płyt kompaktowych (a w przygotowaniu jest kolejna).

- W chórze śpiewa obecnie 70 chłopców w wieku od 9 do 20 lat, głównie z Tarnowa, ale także i ze Szczucina, Wojnicza, Szynwałdu i innych miejscowości. Chętnych chłopców, którzy chcieli by śpiewać w chórze katedralnym i z nim podróżować zapraszamy do kontaktu - mówi ks. dr Grzegorz Piekarz, dyrygent chóru.

Uroczystości jubileuszowe chóru rozpoczną się Mszą św. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie 12 czerwca 2021 roku o godz. 180, a po niej odbędzie się krótki koncert jubileuszowy. Całość wydarzeń - z racji obostrzeń - będzie transmitowana na stronie internetowej parafii katedralnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama