Nowy numer 30/2021 Archiwum

KSM. Jest nowy prezes

Paweł Ryndak z Łęgu Tarnowskiego jest nowym prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej na dwuletnią kadencję.

Po zakończeniu 2-letniej kadencji zarządu 5 czerwca w Zabawie, na zjeździe KSM Diecezji Tarnowskiej delegaci wybrali skład nowego, 7-osobowego zarządu.

Najwięcej głosów spośród kandydatów otrzymali: Paweł Ryndak z Łęgu Tarnowskiego, Magdalena Żelichowska z Bochni i Wiktoria Kiełbasa z Lisiej Góry. Z tej trójki biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował nowego prezesa, którym został Paweł Ryndak z Łęgu Tarnowskiego, dotychczasowy członek zarządu KSM Diecezji Tarnowskiej, szef sztabu krzewienia kultu bł. Karoliny i św. Stanisława Kostki, burmistrz Miasteczka Modlitewnego, które rokrocznie odbywa się przy sanktuarium w Zabawie.

- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to przede wszystkim cudowna rodzina, do której powołał mnie Pan Bóg. Jestem Bogu za to wszystko czego dokonał w moim życiu właśnie przez KSM. Chciałbym przede wszystkim nie zepsuć tego wszystkiego co udało się zbudować do tej pory, tj. bardzo dobrych relacji między oddziałami, między Zarządem a poszczególnymi oddziałami i przede wszystkim pomiędzy konkretnymi osobami, bo to właśnie o relacje między ludźmi w tym wszystkim chodzi, relacje zbudowane na Jezusie Chrystusie. Myślę, że w tym momencie, w którym postawił nas Pan Bóg potrzeba przede wszystkim odnowienia relacji z Nim, co jestem przekonany skutkować będzie odnowieniem relacji między druhami i druhnami Stowarzyszenia, a to wszystko po to, aby móc wyjść poza Stowarzyszenie - mówi prezes Paweł Ryndak o planach.

Jego zdaniem jeśli KSM byłby zamknięty na siebie stałby się grupą adorującą samą siebie, a o to nie chodzi, bo KSM z natury jest apostolski. - Musimy wychodzić w te przestrzenie, gdzie nikt nie chce chodzić, w te obszary, które wydają się straszne, a nawet niebezpieczne, należy znaleźć złoty środek i odpowiednio dostosować metody i narzędzia do współczesnego człowieka, aby go nie zniechęcić na wstępie, lecz zaciekawić i przede wszystkim doprowadzić do Chrystusa - mówi Paweł Ryndak.

Jak zapowiada w wymiarze organizacyjnym chce postawić z zarządem na rozwój szkoleń, spotkań, a także rekolekcje. - Tego wszystkiego nam bardzo brakowało w czasie pandemii. Chcemy, by odbywały się te spotkania w nowo powstałym Domu Formacyjnym KSM w Wał-Rudzie. Będziemy chcieli jeszcze bardziej uczynić Zabawę ogólnopolskim centrum Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i dążyć do rychłej kanonizacji bł. Karoliny, naszej patronki - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama