Nowy numer 30/2021 Archiwum

W Koszycach Wielkich przed kościołem stanęło serce na nakrętki

Jak tłumaczy miejscowy proboszcz, to inicjatywa serc wdzięcznych Sercu Pana Jezusa dla serc potrzebujących tego daru miłości.

Obecne już wielu miejscach serce na plastikowe nakrętki stanęło także w pobliżu figury Serca Jezusowego na placu przed kościołem pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich. Inicjatywa ma związek z obchodzoną w tym roku 75. rocznicą powstania tej figury i 100. rocznicą aktu poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego odnowienie miało miejsce w miniony piątek.

- Chcemy czynem miłości odpowiedzieć na Bożą miłość. Pragniemy, by zbieranie plastikowych nakrętek było wyrazem troski o świat, w którym żyjemy, a także - przez zdobyte w ten sposób środki - o drugiego, potrzebującego człowieka. Na sercu znajduje się napis: "Caritas Koszyce Wielkie", gdyż właśnie nasz parafialny oddział będzie dysponował zebranymi w ten sposób środkami, wspierając ludzi w potrzebie - wyjaśnia miejscowy proboszcz ks. Paweł Płatek.

Warto dodać, że odnowiona niedawno figura Serca Jezusowego pochodzi z 1946 roku i powstała z inicjatywy pani Janiny Jedlińskiej jako wotum wdzięczności za Bożą opiekę. Pani Jedlińska jest także fundatorką placu pod budowę koszyckiego kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama