Nowy numer 30/2021 Archiwum

Miasteczko modlitewne. Rozbijemy namioty

To wyjątkowa inicjatywa, która młodym stwarza możliwość poznania bł. Karoliny i chodzenia jej śladami.

W tym roku w dniach od 27 lipca do 2 sierpnia odbędzie się w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie XII. Miasteczko Modlitewne. Na siedem dni zjadą się młodzi do sanktuarium, zamieszkają w namiotach, będą brać udział we wspólnej modlitwie, spotkaniach, konferencjach. Miasteczko organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

- Rok temu z powodu ograniczeń związanych z pandemią musieliśmy również ograniczyć program Miasteczka i zamiast, jak zwykle, tygodniowych rekolekcji pod namiotami zorganizowaliśmy dwudniowe spotkanie w pełnym rygorze sanitarnym – mówi Paweł Ryndak, burmistrz Miasteczka, nowowybrany prezes KSM DT.

Miasteczko modlitewne. Rozbijemy namioty   Plakat Miasteczka A.D. 2021. arch. Miasteczko Modlitewne

­Z powodu pandemii Covid-19, która tak boleśnie dotknęła nas wszystkich nie wiemy jak potoczą się losy tegorocznego spotkania. Mamy jednak nadzieję, że z Bożą pomocą będziemy mogli w pełni zrealizować tegoroczne rekolekcje – dodaje Zuzanna Ryncarz, rzecznik Miasteczka.

Jeśli wszystko dobrze się potoczy, to będzie jak zawsze: dyskusje, spotkania w grupach, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, czuwania modlitewne, zabawy prowadzone przez wodzirejów. “Młodzież nie tylko będzie uczestniczyć, ale przede wszystkim tworzyć klimat spotkania poprzez pobyt w miasteczku namiotowym, przygotowywanie wspólnych posiłków, działania i życia we wspólnocie. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy nocować będą w namiotach, rozłożonych na terenie przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Jest to niesamowity klimat i poczucie przynależenia do wspólnoty, której opiekunem jest sam Jezus Chrystus, a także bł. Karolina” – piszą organizatorzy.

Koszt tegorocznego miasteczka wynosi 220 złotych. Aby zgłosić swoje uczestnictwo (grupy zorganizowane jak i pojedyncze osoby) zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebook'u i wypełnienia formularzu zgłoszeniowego: MIASTECZKO MODLITEWNE.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama