Uchwała Rady Gminy została podjęta 1 września 2020 roku, to uroczystości mogły odbyć się dopiero niedawno. Patronka to wzór dla uczniów i nauczycieli.
Mszy świętej, w której uczestniczyła społeczność szkoły i parafii, kapłani, siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej z matką generalną ze Starej Wsi i przełożoną prowincjalną z Tarnowa, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych oraz krewni błogosławionej, w kościele parafialnym, przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
W homilii mówił, by wzorując się na życiu bł. Celestyny troszczyć się o rozwijanie talentów, nie odkładać dążenia do celu na jutro, tylko realizować je od zaraz i odkrywać wartości, które w sposób szczególny pomagają nam zło dobrem zwyciężać. Podczas Eucharystii został poświęcony sztandar szkoły. W procesji z darami młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, przekazała dla swoich rówieśników w Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej różańce i ofiarę materialną. Zabierze ją do Afryki ks. Krzysztof Mikołajczyk, miejscowy rodak, misjonarz, który jest absolwentem tej szkoły. Przedstawiciele parafii przynieśli księgi łask z peregrynacji obrazu Bł. Celestyny i Bł. Romana Sitki w rodzinach, która odbyła się 2 lata temu, w 20. rocznicę beatyfikacji.
Poświęcenie sztandaru. Maciej Śliwiński- Cieszymy się, że nasza szkoła dołączy, przez przyjęcie tej patronki, do rodziny szkół świętych i błogosławionych naszej diecezji. Ufam, że społeczność szkolna będzie za wzorem swej patronki kształtowała swoje życie w oparciu o chrześcijańskie wartości, a jej wstawiennictwo u Boga, będzie pomagało wychowywać dzieci i młodzież na ludzi oddanych Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie - mówi proboszcz, ks. Tomasz Sowa.
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w szkole. Maciej ŚliwińskiDyrektor szkoły Grzegorz Baran uważa, że fakt przyjęcia bł. Celestyny Faron za patronkę szkoły jest powodem do dumy i radości. - Warto zauważyć, że była ściśle związana z wychowaniem dzieci i młodzieży przez swoją pracę w ochronce w Brzozowie. Na sztandarze szkoły dlatego znalazły się m. in. słowa: ”opiekunka, wychowawczyni dzieci i młodzieży” - mówi dyr. Grzegorz Baran.
Prezentacja sztandaru w szkole. Maciej ŚliwińskiTrudne, zakończone męczeńską śmiercią w obozie koncentracyjnym, życie błogosławionej zaczęło się w wiejskim domu, w którym przyszła na świat w Zabrzeży. - Nie dziwi więc fakt, że to ona została zaproponowana i wybrana na patronkę szkoły, jako wzór męstwa, honoru, patriotyzmu, poświęcenia dla innych i bez reszty oddania - zauważa Magdalena Śliwińska, emerytowana nauczycielka. - W tym względzie może być wzorem nie tylko dla dzieci, uczniów, ale także dla nauczycieli - dodaje katechetka Bożena Miętkiewicz.
Przedstawienie o życiu bł. Celestyny. Maciej ŚliwińskiPo Mszy Św. uczniowie, nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do budynku szkoły, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej siostrze Celestynie. W czasie szkolnych uroczystości uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć spektakl o życiu patronki, przygotowany przez katechetkę Bożenę Miętkiewicz, wykonany przez uczniów SP w Zabrzeży.