Nowy numer 37/2021 Archiwum

W Librantowej jest biskup tarnowski Andrzej Jeż

Poszkodowani w wyniku nawałnicy mieszkańcy mogą liczyć także na wsparcie Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W Librantowej, przez którą wczoraj przeszła trąba powietrzna, jest biskup tarnowski Andrzej Jeż. Już zapowiedział, że na pomoc poszkodowanym zostanie uruchomiona składka w kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej w pierwszą niedzielę lipca. Specjalny komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony w najbliższą niedzielę. Biskup prosi diecezjan o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną.

Jak powiedział Gościowi Tarnowskiemu ks. Krzysztof Majerczak, który także jest w Librantowej, poszkodowani w wyniku nawałnicy mieszkańcy Sądecczyzny - Naściszowej, Librantowej czy Koniuszowej - mogą także liczyć na pomoc Caritas Diecezji Tarnowskiej. Specjalne wnioski już są dostępne na stronie Caritas Diecezji Tarnowskiej (TUTAJ)  lub można odebrać je osobiście u proboszcza Librantowej ks. Henryka Osory.

- Będziemy pomagać przede wszystkim w zakupie materiałów budowlanych. Wnioski będziemy rozpatrywać w trybie pilnym, by jak najszybciej pomóc poszkodowanym - wyjaśnia ks. Krzysztof Majerczak.

W Librantowej jest biskup tarnowski Andrzej Jeż   Sytuacja jest poważna, a szkody poczynione w ciągu wczorajszego popołudnia przez burzę, której towarzyszyła trąba powietrzna, ogromne. Ucierpiał także dach plebani w Librantowej. fot. RDN Małopolska

Mówi, że sytuacja jest poważna, a szkody poczynione w ciągu wczorajszego popołudnia przez burzę, której towarzyszyła trąba powietrzna, ogromne. Ucierpiał także dach plebanii w Librantowej. Na miejscu działa potężny sztab strażaków, którzy porządkują teren i usuwają zniszczone drzewa, fragmenty dachów, blachy.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama