Nowy numer 37/2021 Archiwum

Na razie siedmiu kandydatów do tarnowskiego seminarium

Pierwsza rekrutacja odbyła się 5 lipca. Kolejna zaplanowana jest na 6 września.

Siedmiu kandydatów przystąpiło w poniedziałek 5 lipca do egzaminu wstępnego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Był to pierwszy termin rekrutacji, drugi odbędzie się 6 września. Większość z nich to maturzyści z lat ubiegłych. Tegoroczni nie mieli jeszcze wyników egzaminów.

Jak podkreślił rektor tarnowskiego seminarium ks. Jacek Soprych w rozmowie z Ewą Biedroń z diecezjalnego radia RDN, seminarium jest czasem rozeznawania powołania. - Młodzi mężczyźni pytają o warunki przyjęcia. Widać, że mają w sercu pragnienie, ale nie mają odwagi. Trudno jest im się zdecydować. Formacja w seminarium pozwala rozeznać powołanie młodemu człowiekowi i podjąć właściwą decyzję - dodał.

Doskonałym czasem na rozeznanie swojej życiowej drogi mogą być też rekolekcje prowadzone przez seminaryjną grupę Semeron razem z jej opiekunem, ks. Tomaszem Rąpałą. Odbędą się one w Zakopanem od 7 do 12 sierpnia. Skierowane są do mężczyzn powyżej 16. roku życia.

"Będzie to spotkanie z  biblijną postacią Józefa Egipskiego, aby w świetle słowa Bożego odkrywać drogę osobistego powołania. Pan Bóg nieustannie mówi do człowieka. Trzeba ten głos rozpoznać i wyruszyć w drogę. Będziemy to czynić w drodze; z kaplicy na górskie szlaki. Życie ma sens! Odkryj takie życie!" - zachęcają organizatorzy.

Do udziału w rekolekcjach z serii "Męska Decyzja" zaprasza również rektor WSD w Tarnowie oraz ks. Sylwester Brzeźny, odpowiedzialny za dzieło powołań w diecezji tarnowskiej.

Zapisy na: https://kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl/

Więcej informacji na: WSD w Tarnowie i portalu Rusz Duszę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama