Nowy numer 47/2022 Archiwum

Tarnów. Większość księży to jego uczniowie

W kościele na Burku koło konfesjonału, w którym służył długie godziny, umieszczono tablicę pamiątkową.

18. lipca zakończył się tygodniowy odpust w sanktuarium MB Szkaplerznej na Burku. Sumę sprawował abp Stanisław Budzik, który w homilii zwracał uwagę, że prymas Stefan Wyszyński, którego słowa "Nie istnieje »niemożliwe«, gdy prowadzi i wspiera Maryja" były hasłem tegorocznego odpustu, był także bardzo zatroskany o los polskiej rodziny.

Metropolita lubelski poświęcił i odsłonił także w kościółku tablicę pamiątkową zmarłego 29 sierpnia 2020 roku ks. dr. hab. Michała Bednarza, wykładowcy Pisma Świętego w WSD w Tarnowie, wychowawcy wielu kapłanów w diecezji. - Większość kapłanów diecezji tarnowskiej to jego uczniowie. Także ja do nich należę. Dzielił się z nami swoją wiedzą, ujmował swoją radością, zapałem i bezpośredniością - mówił abp Budzik.

Tarnów. Większość księży to jego uczniowie   Ks. Michał bednarz zmarł 29 sierpnia 2020 roku. ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Ks. prof. Michał Bednarz z kościółkiem MB Szkaplerznej na Burku był związany niemal całe swe kapłańskie życie. Tu rano przychodził odprawiać Mszę św., tu siadał i służył w konfesjonale. Był także czcicielem MB Szkaplerznej.

Tarnów. Większość księży to jego uczniowie   Tablica pamiątkowa ks. prof. Michała Bednarza. Grzegorz Brożek /Foto Gość

- Drewnianą tablicę pamiątkową, dostosowaną do charakteru wnętrza świątyni, umieściliśmy w miejscu, z którym chyba wszyscy, którzy nawiedzali kościół kojarzą ks. Michała, pod chórek, przy konfesjonale, w którym spędzał długie godziny. Dla nas, kapłanów, którzy wchodzimy do konfesjonału spowiadać będzie tablica przypomnieniem, jak ważna jest posługa szafarza sakramentu pokuty, a dla wiernych może przyczynkiem do życzliwego wspomnienia, i do modlitwy za niego - mówi ks. Piotr Mamak, kustosz sanktuarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy