Nowy numer 30/2021 Archiwum

Brzesko. Camino, bp Ważny i Mała Armia Janosika

W sanktuarium św. Jakuba w Brzesku trwają Dni Jakubowe poprzedzające główną uroczystość, która odbędzie się 25 lipca.

Od 22 do 24 lipca potrwa modlitewne triduum, które poprowadzi ks. Maciej Biedroń, studiujący w Hiszpanii teologię duchowości. Msze św. ze specjalnymi naukami będą celebrowane w czwartek, piątek i sobotę o 8.00 oraz 18.00.

W piątek 23 lipca o 18.30 na organach w kościele św. Jakuba zagra Krzysztof Musiał w koncercie „Świętemu Jakubowi w darze”.

W sobotę 24 lipca dr Franciszek Mróz opowie o Camino jako najpiękniejszej drodze świata. Spotkanie odbędzie się w Auli Chrystusa Króla o 19.00. Gośćmi spotkania będą także ministranci i lektorzy, którzy z Klubem Sportowym „Jakub” pokonali 215 km Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

Główna uroczystość jakubowa została zaplanowana na 25 lipca. Mszy św. o godz. 11 na ołtarzu polowym na pl. św. Jakuba będzie przewodniczył bp Artur Ważny.  

Po południu na pl. Kazimierza Wielkiego odbędzie się koncert ku czci św. Jakuba, podczas którego o 14.30 do tańca zachęci Grupa „Imprateam” z Brzeska. Odbędą się Imieniny Jakubów, które poprzedzą fragmenty musicalu „Camino” w wykonaniu artystów Miejskiego Ośrodka Kultury. Zaś o 16.30 zagra i zaśpiewa Mała Armia Janosika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama