Nowy numer 37/2021 Archiwum

Etnowyspa w Laskowej

W niedzielę 25 lipca całe rodziny będą mogły wziąć udział w spotkaniu z żywą przeszłością w skansenie na Jędrzejkówce, który ożywi gwar zajęć i zwyczajów dawnej wsi.

Po raz kolejny w prywatnym skansenie Jędrzejkówka w Laskowej będzie można uczestniczyć w spotkaniu z tradycją ludową regionu.

- W ramach wydarzenia „Przędzenie w rodzinnym skansenie na Jędrzejkówce” będziemy mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach związanych z wełną, takich jak strzyżenie owiec, obróbka i gręplowanie wełny, przędzenie nici na kołowrotku, tkanie na krośnie, farbowanie wełny - opowiada Piotr Firlej, przewodnik animator.

To jednak nie wszystko. - Cały skansen ożywi się gwarem zajęć i zwyczajów dawnej wsi. Odwiedzających zaprosimy na warsztaty rzemiosła i rękodzieła m.in. garncarskie, tworzenie lalek motanek czy robienie kwiatów z bibułki. Będzie można posłuchać o zbożu, zmielić go w żarnach i przesiać mąkę, poszatkować kapustę - dodaje przewodnik.

Nie zabraknie smaków lokalnej kuchni, regionalnej muzyki oraz pieczenia podpłomyków i robienia masła. Będzie również zwiedzanie skansenu, opowieści gospodarzy o lokalnej historii i zwyczajach, a dla najmłodszych kącik do zabaw i gry terenowej.

"Przędzenie w rodzinnym skansenie na Jędrzejkówce" odbędzie się 25 lipca w Laskowej k. Limanowej, od godz. 13 do 18. Od godz. 18 do 19 zaplanowano muzykowanie pod Brzeziną. Wstęp jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama