Nowy numer 37/2021 Archiwum

Sztandar pobłogosławiony, teraz czekają na ochotników

Ks. inf. Władysław Kostrzewa modlił się w Świniarsku za strażaków z Podrzecza, którzy otrzymali swój pierwszy sztandar.

OSP w Podrzeczu zaprasza ochotników do tworzenia młodzieżowej drużyny pożarniczej. Członkami grupy mogą zostać dziewczęta i chłopcy w wieku od 10 do 17 lat. Podczas zbiórek nauczą się m.in. udzielania pierwszej pomocy. Nabór rozpocznie się 31 lipca o godz. 16.

Strażacy w Podrzeczu od dwóch tygodni cieszą się swoim pierwszym nowym sztandarem, który został pobłogosławiony 18 lipca podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Śwniarsku.

- Ten dzień zapisze się w siedemdziesięcioczteroletniej historii naszej jednostki jako dzień dumy i chwały dla strażakow oraz lokalnej społeczności. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem kompani strażaków oraz pocztów sztandarowych spod naszej remizy do kościoła parafialnego w Świniarsku, gdzie odbyła się Msza św. w intencji wszystkich strażaków obecnych w kościele, oraz tych, którzy odeszli już na wieczną służbę. Modlitwie towarzyszyły relikwie św. Floriana. Liturgii Mszy Św. przewodniczył Ks. Infułat Władyslaw Kostrzewa w asyście ks. proboszcza Zbigniewa Kożucha oraz naszego rodaka ks. Jacka Olszaka - informują strażacy.

Warto dodać, że z okazji tej uroczystości 25 lipca strażaków odwiedziła Beata Szydło i poseł Patryk Wicher.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama