Nowy numer 37/2021 Archiwum

Krużlowa. Przemieniony, który słucha

W miejscowym sanktuarium zbliża się tygodniowy odpust, który rozpocznie się już 1 sierpnia. Do pielgrzymowania zaproszeni są nawet hodowcy gołębi.

Czas odpustowej modlitwy przed cudownym obrazem Pana Jezusa Przemienionego potrwa od 1 do 8 sierpnia.

- Główna uroczystość odbędzie się 6 sierpnia. Sumie odpustowej o godz. 11 przewodniczyć będzie bp Artur Ważny. Na zakończenie odpustu 8 sierpnia 15 minut przed i po każdej Mszy dopołudniowej odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Piotra Michalika, muzyka i organisty - informuje ks. Fabian Grębski.

Codziennie podczas odpustu do sanktuarium zapraszane się różne grupy diecezjan m.in. Caritas, róże różańcowe, Akcja Katolicka, a także chorzy, walczący ze stresem i potrzebujący duchowego wsparcia. Swój dzień będą też mieli hodowcy gołębi pocztowych.

Krużlowa. Przemieniony, który słucha

Odpust w Krużlowej ma już ponad 500-letnią tradycję. W ubiegłym roku minęło pięć wieków od powstania istniejącego drewnianego kościoła, w którym czczony był obraz Pana Jezusa Przemienionego.

Cudowny wizerunek obecnie znajduje się w nowym kościele sanktuaryjnym. Warto przypomnieć, że w odróżnieniu od sądeckiej ikony Przemienionego, na krużlowskim obrazie widać wyraźnie uszy Pana Jezusa, słuchającego ludzi, którzy do Niego przychodzą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama